Odkłady i matki pszczele.

1. Informujemy, że w miesiącu lipcu w ofercie naszego gospodarstwa pszczelarskiego, znajdą Państwo odkłady.

Odkład to:

Pięć ramek wielkopolskich w tym dwie ramki z zapasami, oraz trzy ramki z czerwiem w różnym wieku.

Wszystkie ramki obsiadane przez pszczoły na czarno.

Młoda matka unasienniona naturalnie, rasy Kraińskiej,linii alpejka lub Nieska- do wyboru.

2. W miesiącu maju i czerwcu, oferujemy matki pszczele rasy Kraińskiej linia Alpejka lub Nieska nieunasiennione.

   Dodatkowo w miesiącu lipcu,wyżej wymienione matki są dostępne również naturalnie unasiennione na pasieczysku   ze sprawdzonym czerwieniem.

- Pszczoła Kraińska linii Alpejka wywodzi się z Alp austriackich,ze względu na swoje właściwości została zaadaptowana na naszych terenach. Jest doskonała w pozyskiwaniu praktycznie każdego rodzaju pożytków – wczesnych, średnich i późnych, zarówno nektaru, jak i spadzi.

Pszczoły Kraińskie linii Alpejka mają wyrównany pokrój oraz wyraźnie zaznaczone filcowe pierścienie na tergitach. Oskórek mają jasnoszary lub beżowy, dzięki czemu dość łatwo odróżniają się od innych linii pszczół. Pszczoły omawianej linii są bardzo dobrze przystosowane do trudnych warunków. Świetnie radzą sobie zarówno podczas niezbyt dobrej pogody, jak i w sytuacji braku pożytków.

Pszczoły Kraińskie rasy Alpejka doskonale radzą sobie podczas zimowli. Nie wykorzystują zbyt dużych ilości pokarmu, a wczesnowiosenny osyp jest nieduży. Na wiosnę pszczoły bardzo szybko odzyskują dobrą siłę rodziny i zaczynają loty na pożytki. Mają dobrą dynamikę rozwoju, a rodziny, jakie tworzą, należą zawsze do silnych, a nawet bardzo silnych. Wiosną pszczele gniazdo jest bardzo mocno oddzielone od miodni. W trakcie rozwoju królowa obchodzi cały ul i składa jaja w tych komórkach, które aktualnie pozostają wolne. Czerwienie matek należy ograniczać przy tych pożytkach, które są jednocześnie późne i bardzo intensywne.

Pszczoły bardzo rzadko wchodzą w nastrój rojowy, a jeśli już się pojawi, można bez problemu zniwelować go już we wczesnym stadium. Nie ma więc problemu z ucieczką rodziny z gniazda – zdarza się to niezwykle rzadko. Latają na pożytki nawet w niskich temperaturach, przy niesprzyjającej pogodzie, jednak wtedy niezbyt dobrze znoszą przeglądy gniazda. Warto więc sobie odpuścić przeglądy, gdy nie ma słońca lub jest wyjątkowo wietrznie na dworze. Omawiana linia pszczół jest bardzo łagodna, dobrze trzyma się plastrów, ale też jest dość ruchliwa. Pszczoły są bardzo pracowite i bardzo wydajne w produkcji miodu.

-

Pszczoła Kraińska linii Nieska produkuje bardzo duże ilości miodu. Wykazuje bardzo dobre cechy użytkowe i biologiczne. Świetnie radzi sobie na terenie całej Polski, w różnych warunkach pożytkowych oraz klimatycznych.

Pszczoły Kraińskie linii Nieska mają jasną barwę w odcieniach szarości i brązu. Na tergitach mają bardzo wyraźnie zaznaczone filcowe pierścienie. Bardzo dobrze wykorzystują niemal każdy rodzaj pożytków, jakie znajdują się w pobliżu pasieki. Równie dobrze zbierają miód wczesną wiosną, jak i późnym latem. Zbierają pożytki nektarowe i spadziowe. Pszczoły omawianej linii bardzo dobrze znoszą zimowlę, nawet podczas długich i mroźnych zim. Wykorzystują średnie ilości pokarmu, a wiosną maja dużą dynamikę rozwoju i tworzą silne rodziny. Jednak, pomimo to, matki zaczynają czerwić dosyć ostrożnie, dostosowując intensywność czerwienia do warunków pogodowych. Dopiero, gdy pogoda ustabilizuje się, matki czerwią z pełną mocą. Pszczoły mogą też ograniczać czerwienie matek w przypadku zbyt obfitych pożytków występujących wczesną wiosną. Efektem ograniczania czerwienia u pszczół linii Nieska dość częstym zjawiskiem jest cicha wymiana matek.

Pszczoły linii Nieska są nierojliwe. Jeśli nastrój rojowy u nich występuje (najczęściej w przypadku za ciasnego gniazda oraz przy przeciągającym się braku pożytku), można go bardzo szybko zniwelować przy wykorzystaniu tradycyjnych metod pszczelarskich. Pszczoły linii Nieska są spokojne i łagodne, dobrze trzymają się ramek i są niezbyt ruchliwe. Podczas przeglądu gniazda nie rozbiegają się i nie wznoszą do lotu, tylko nadal zajmują się swoją pracą. W ciepłe, słoneczne dni przeglądy można więc przeprowadzać bez używania podkurzacza. Pszczoły linii Nieska bardzo dobrze radzą sobie zarówno w dużych pasiekach, nastawionych na intensywną produkcję, jak i w niewielkich, przydomowych ulach, w których miód produkowany jest na potrzeby właścicieli.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl